Szpitale, domy opieki

Szpitali, domów seniora, akademików, domów opieki, apartamentów
Instalacje w szpitalach

Przykładowe zastosowanie :

• Prosta obsługa funkcji pomieszczenia
• Przełączanie dzień/noc
• Zmieszanie kosztów
• Wyświetlanie odwiedzin
• Zdalna obsługa pomieszczenia i wyświetlanie scenariuszy pomieszczenia w dyżurce pielęgniarek
• Szybka lokalizacja usterek w pokojach i uproszczona konserwacja pomieszczeń

Szpitale, domy opieki, domy starców i podobne zakłady stawiają specyficzne wymagania instalacjom elektrycznym dotyczące zarówno funkcjonalności, jak i higieny. Firma JUNG oferuje serię włączników antybakteryjnych, specjalne systemy wzywania personelu oraz oświetlenia
z możliwością dostosowania rozwiązań do konkretnych warunków.

Firma JUNG w celu spełnienia zaostrzonych wymagań higieny stawianych przez szpitale i domy opieki stworzyła serie osprzętowe wraz z polami opisowymi odpornymi na działanie wody. Wraz z ramką tworzą one spójną całość i zapobiegają trafianiu środków czyszczących do środka urządzenia i jego uszkodzeniu. Gniazda i wyłączniki mogą być stosowane z podświetleniem lub bez, lecz podświetlenie zdecydowanie pomaga w czytaniu ulubionych książek i czasopism. W miejscach mocno zaludnionych występuje większe ryzyko zarażenia i często wystarcza jedynie dotknąć wyłącznika, aby zostać zarażonym bakterią czy infekcją. JUNG oferuje skuteczną ochronę dzięki specjalnej serii włączników antybakteryjnych AS 500: materiał, z którego zostały one wykonane niszczy źródło odżywiania się bakterii, zapobiegając w ten sposób rozmnażaniu się bakterii i pleśni.

W dużych szpitalach pacjenci i osoby odwiedzające potrzebują intuicyjnych znaków, które ułatwią im zorientowanie się w otoczeniu. Wywieszki i sygnały świetlne wykonane w nowoczesnej technologii LED w odpowiedni sposób regulują ruch. Nieważne czy szukasz drogi do poszukiwanego działu czy kawiarni, do sali operacyjnej lub recepcji, poczekalni: elementy sygnalizacji w technologii LED firmy JUNG zdecydowanie przyciągają wzrok, a personel zawsze wie, które urządzenie zostało włączone i do którego gniazdka a także który wyłącznik działa, ponieważ znaki z podświetleniem zapewnią optymalne oznakowanie, dobrze widoczne również w ciemności.Więcej informacji dotyczących oznakowania w technologii LED.

Gdy pacjent potrzebuje pilnej pomocy w łazience czy pomocy pielęgniarki, powinien skorzystać
z systemu przywoływania personelu, stanowiącego codzienny środek komunikacji między personelem a pacjentami. System przywoływania JUNG z sygnałem optycznym i dźwiękowym zapewni szybkie udzielenie pomocy. Ponadto najlepsi producenci systemów przywoływania integrują swoją technologię z projektami JUNG, dzięki czemu instalacja elektryczna w salach
i pokojach personelu może być identycznaWięcej informacji dotyczących systemów przywoływania

Bezpieczeństwo w szpitalach jest kwestią priorytetową, dotyczy to również przyrządów elektrycznych: wyrównanie potencjałów w salach operacyjnych, specjalne obwody prądu elektrycznego i oświetlenia – JUNG także w tej dziedzinie oferuje swoją nowoczesną technikę, spełniającą wysokie wymagania, zapewniającą maksymalny komfort i bezpieczeństwo personelu oraz pacjentów.Więcej informacji dotyczących specjalnych gniazd i wyłączników.

Pchając łóżko czy wózek idąc korytarzem szpitalnym zazwyczaj brakuje wolnych rąk, aby otworzyć drzwi. Proste rozwiązanie tego problemu stanowi tak zwany „przycisk łokciowy”. Dzięki dużej powierzchni przycisku łatwo jest go nacisnąć i w ten sposób otworzyć drzwi automatyczne. Droga jest wolna, a personel może całą uwagę poświęcić pacjentowi.

 

Wielu znanych producentów automatyki do drzwi i systemów kontroli dostępu wykorzystuje w swoich systemach elementy JUNG jako elementy sterujące. W ten sposób poszczególne produkty i elementy systemów zyskują jednakowy wygląd, świetnie dostosowany do wyglądu pozostałych wyłączników w całym budynku kliniki.

źródło: jung.de

POBIERZ OFERTĘ