Inteligentny Dom

Przyszłość przestrzeni mieszkalnych dzięki KNX

Stowarzyszenie KNX jest wiodącym dostawcą rozwiązań automatyki domowej i budynkowej, a jego wizją przyszłości jest wizja inteligentnego, połączonego w sieć i zrównoważonego życia i pracy. Jego nowo wybrany zarząd jest odpowiedzialny za rozwój i promocję rozwiązań KNX, a jego celem jest uczynienie KNX preferowanym wyborem dla klientów na całym świecie na rynku inteligentnych domów i budynków do 2025 roku. Zarząd koncentruje się przede wszystkim na Internecie Rzeczy (IoT) (Internet of Things), zarządzaniu energią i cyberbezpieczeństwie.

Do końca 2021 roku KNX ma wprowadzić na rynek swoje pierwsze urządzenia IoT, które są oparte na niedawno zatwierdzonych specyfikacjach KNX IoT. KNX to jedyna technologia, która może bezproblemowo integrować zarządzanie energią z automatyką lub usługami w inteligentnych domach i budynkach. W rezultacie firma KNX wdrożyła już rozwiązania zarządzania energią oparte na jej technologii w różnych projektach na całym świecie, w tym pierwszy domowy system magazynowania energii, który otrzymał certyfikat KNX.

Aby sprostać potrzebom swoich członków i klientów, KNX zobowiązuje się do ciągłego ulepszania swoich narzędzi i usług. Na przykład nowe narzędzie ETS6 Professional ma zostać uruchomione w tym roku z szeregiem nowych funkcji i prostszym interfejsem użytkownika. To narzędzie łączy całe portfolio ponad 8000 urządzeń z certyfikatem KNX i jest używane w ponad 190 krajach, zapewniając łatwą komunikację KNX za pomocą różnych technik transmisji, takich jak skrętka, częstotliwość radiowa i IP.

wnętrze domu

Zarząd KNX składa się z ekspertów w dziedzinie automatyki domowej i budynkowej, a jego członkowie są odpowiedzialni za reprezentowanie interesów wszystkich członków KNX w ramach organizacji. Imponujący zakres wiedzy i know-how zarządu w różnych obszarach i zastosowaniach w całej dziedzinie automatyki domowej i budynkowej sprawia, że jest on doskonale przygotowany do kształtowania przyszłości inteligentnego życia.

Prezes Stowarzyszenia KNX, Franz Kammerl, po raz trzeci z rzędu został ponownie wybrany na urząd prezesa KNX. Wyraził swoje podekscytowanie przyszłym rozwojem KNX w tym ekscytującym czasie cyfrowej transformacji w sektorze budowlanym, mówiąc: „Ze względu na rozprzestrzenianie się Internetu przedmiotów, łączenie budynków prywatnych i komercyjnych w sieć, a tym samym zapotrzebowanie na inteligentne rozwiązania dla inteligentnych domów i budynków znacznie zwiększyło. W ciągu ostatnich kilku lat z powodzeniem udało nam się umieścić KNX na czele tego rozwoju. Cieszę się, że mogę wspólnie ze wszystkimi członkami zarządu KNX budować tę najwyższą pozycję na rynku. “

kontrola świateł smartfonem

Nowo wybrany wiceprezes, Jean-Christophe Krieger, również uważa, że KNX pozostanie pierwszym wyborem w segmencie inteligentnych domów i budynków w nadchodzących latach. Uważa on, że obecny program KNX IoT przenosi KNX na wyższy poziom poprzez zwiększenie możliwości sieciowych, uproszczenie łączności KNX i migracji IP, wspieranie rozwiązań w zakresie zrównoważonego zarządzania energią oraz wzmacnianie bezpieczeństwa instalacji i prywatności danych.

Krieger uważa zwiększenie prostoty narzędzia ETS za kolejny priorytet i zaoferowanie partnerom gotowych rozwiązań dla różnych segmentów docelowych. To zapewni, że KNX pozostanie pierwszym wyborem dla inteligentnych domów i rozwiązań budynkowych w nadchodzących latach.

POBIERZ OFERTĘ