sterowanie oświetleniem, roletami, ogrzewaniem

1. Sterowanie oświetleniem z funkcją ściemniacza. Elementy ściemniające źródło światła pozwolą zredukować koszty zużycia energii elektrycznej, ilość obwodów a zarazem podniosą funkcjonalność zarządzania obiektem.

System ID umożliwi Ci sterowanie oświetleniem wewnątrz i na zewnątrz budynku. Włączenie oświetlenia i stopień jego natężenia zależą od wielu czynników – obecności osób, jasności wewnątrz pomieszczenia czy wykrycia ruchu na danym obszarze.Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo domowników oraz mając na uwadze ekonomiczny aspekt, oświetlenie włącza się tam, gdzie przebywa jakaś osoba. Już nie musisz się martwić czy Twoje dziecko budząc się w nocy znajdzie bezpiecznie drogę do toalety. Możesz spać spokojnie.Światła w korytarzu zapalą się automatycznie, gdy czujniki wykryją obecność człowieka.Gdy wieczorem przyjadą odwiedzić Cię Twoi znajomi, oświetlenie przed domem uruchomi się automatycznie podczas ruchu osób na chodniku oraz wjazdu samochodu.Nasz system zapewni Ci większe bezpieczeństwo. Każdy kto pojawi się na terenie Twojego domu zostanie zauważony. Zadbają o to czujki wykrywające ruch i ciepło, które uruchomią oświetlenie lub załączą inne wcześniej zdefiniowane zadania (reakcje).W ten prosty sposób możesz poczuć większy komfort i jednocześnie zaoszczędzić na rachunkach za elektryczność. Instalując System ID dbasz nie tylko o Siebie, lecz również o naszą planetę. Przecież tak ważne jest oszczędzanie cennej energii.

Przypisanie funkcji załącz \ wyłącz\ ściemnij może odbywać się na jednym przycisku. Wykorzystane mogą być także sceny świetlne (określone wcześniej zapisane natężenie wywołane jednym klawiszem). Obciążalność jednego kanału to 300W lub 500 W dla obciążenia żarowego, halogenowego.

Sterowanie  żaluzjami, roletami, wertikalami, bramą, oknami itd.. Elementy wykonawcze załącz\wyłącz posiadają obciążalność 10A16A na każdy kanał służą do załączania i wyłączania napięcia na obwodach zasilających. Odpowiedzialne będą za załączenie lub wyłączenie oświetlenia czy też pracę silników przy założeniu, że posiadają one wyłączniki krańcowe.

knx inteligentny dom gft_3

Sterowanie ogrzewaniem klimatyzacją. Elektroniczny moduł  będzie sterował pracą ciągłą siłowników zamontowanych na zaworach. System daje nam możliwość „podzielenia” obiektu na strefy grzewcze, w których pomieszczenia mogą mieć różną temperaturę o różnych porach przez określony czas, np. inna temperatura dla salonu i pokoi, inna dla sypialni i łazienki a jeszcze inna dla pozostałych pomieszczeń) w dowolnych przedziałach czasowych np.: 21.00- 06.00 temp. 19 °C   „Night”, 06.00- 8.00 temp. 23 °C „Comfort”, 08.00- 18.00 temp. 18 °Cb, 18.00- 2.00 temp. 23 °C „Comfort”. Dzięki temu możesz zapomnieć o sterowaniu ogrzewaniem, to ten moduł będzie automatycznie utrzymywał przez Ciebie określona temperaturę zgodnie z Twoim scenariuszem, niezależnie od warunków na zewnątrz i wewnątrz, wyłączy tez ogrzewanie przy otwarciu okna i nie doprowadzi do zapieczenia zaworów.

Używając prostego w obsłudze panela wizualizacji będziesz mógł wybrać temperaturę z zakresu od 7 do 40 stopni Celsjusza, z dokładnością do 0,1 stopnia. System grzewczy dopasuje się do trybu życia Twojej Rodziny. Programując możesz stworzyć kilka opcji. W dni robocze, kiedy ostatni z domowników opuszcza dom grzejniki przejdą w ekonomiczny tryb pracy. Godzinę przed planowanym powrotem temperatura zacznie rosnąć, abyś po męczącym dniu pracy mógł poczuć się komfortowo i wypocząć.

Gdy otwierasz okno grzejnik automatycznie przejdzie w stan przeciwko zamarzaniu, a po jego zamknięciu powróci do zaprogramowanego trybu pracy.

Kiedy nie odpowiada Ci temperatura z ustalonego harmonogramu zawsze możesz ją zmienić. Masz do dyspozycji kilka wariantów – zmianę w konkretnym pomieszczeniu, na danym poziomie lub w całym budynku. Możesz również skorzystać z usługi GSM i wysłać sms-em polecenie zmiany temperatury.

Jeśli wyjeżdżasz na dłuższy czas masz możliwość ustawić program, ekonomiczny, a wysyłając sms przed powrotem do domu załączysz tryb normalny. Twój dom będzie gotowy na Twój powrót.

knx inteligentny dom gft_5

Zalety

1. Funkcjonalność systemu

Nasz system może np.: zapalać światło w przedpokoju tylko w czasie, gdy przebywa w nim domownik, wyłączyć ogrzewanie wybranych pomieszczeń podczas nieobecności domowników, czy zagotować wodę na poranną herbatę o określonej godzinie.

Jedynie wyobraźnia klienta jest wyznacznikiem zasięgu systemu inteligentnego domu.

2. Opłacalność w użytkowaniu

W zależności od rozbudowania systemu, zakup zwraca się od 1 miesiąca do 3 lat, po tym czasie już tylko oszczędzasz, a oszczędności sięgają nawet 80 %.

3. Wygoda, komfort, oszczędność czasu

Dzięki ID nie musisz „pamiętać o wszystkim”, po wyjściu ostatniego domownika system sam załączy alarm w tryb gotowości, zasunie rolety, wyłączy sprzęt RTV, AV, żelazko, światła itp., a także obniży temperaturę w pomieszczeniach.

Po męczącym dniu w firmie chciałbyś wrócić do domu, odpocząć i zrelaksować się.

System ID sprawi, że poczujesz się w swoim domu komfortowo, oszczędzając swój cenny czas. Programując po raz pierwszy system , dopasujesz dom do Twojego rytmu życia. Od dziś zacznie on myśleć i wykonywać wiele czynności za Ciebie.

Gdy z rana zadzwoni budzik, kawa już będzie na Ciebie czekać, a grzejnik w łazience włączy się odpowiednio wcześniej, aby w środku panowała idealna temperatura na poranny prysznic.

Przestaniesz już martwić się czy Twój dom jest bezpieczny, gdy Ty pracujesz. Po wyjściu ostatniego z domowników ID załączy system alarmowy, zasunie rolety, odłączy niepotrzebny sprzęt i obniży temperaturę w pomieszczeniach. Nie martw się czy wyłaczyłeś żelazko ID zrobi to za Ciebie.

Instalując bezprzewodowy Internet będziesz miał pełną swobodę. Każdy z domowników będzie mógł serfować po sieci zawsze, kiedy będzie miał na to ochotę i w dowolnym miejscu, nawet w ogrodowej altanie.

Możesz wygodnie sterować systemem ID używając pilota włączającego i wyłączającego odpowiednie funkcje. Jeden pilot posiadający najczęściej używane funkcje pozwoli Ci sterować różnymi urządzeniami.

Systemem ID możesz również sterować wysyłając sms-a lub za pośrednictwem Internetu.

Odtąd wyjeżdżając na wczasy nie będziesz już musiał martwić się o swój dom.

4. Ograniczenie zużycia energii elektrycznej i cieplnej

5. Bezpieczeństwo

Gdziekolwiek jesteś, w pracy, w sklepie na zakupach, stoisz właśnie w korku, wyjeżdżasz na wczasy, chcesz wiedzieć, co dzieje się w domu pod Twoją nieobecność, chcesz wpuścić do domu zaufaną osobę, która np. nakarmi rybki, podleje kwiaty itp. Wszystko to jest możliwe, dzięki zainstalowaniu systemu ID, który przekaże Tobie informacje z wszelkich urządzeń i pozwoli Ci nimi sterować za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo Twojego domu podczas urlopowego wyjazdu ID będzie symulował obecność domowników. Ważną zaletą instalacji ID jest jej elastyczność- można ją dostosować do potrzeb i każdej kieszeni! Ograniczeniem są tylko potrzeby lub wyobraźnia klienta.

Mamy nadzieję, że nasza oferta pomoże Państwu zaoszczędzić i jednocześnie poczuć się komfortowo oraz bezpiecznie we własnym domu.

Aby nie nadwerężać „domowego” budżetu GFT umożliwia zakup i montaż systemu ID w ratach 0%. Wysokość raty może być uzależniona od wygenerowanych oszczędności, dzięki czemu Twój ID możesz mieć „za darmo” Wszelkie informacje uzyskacie Państwo pisząc do nas na adres biuro@gft.pl

Ochrona przeciwpożarowa

Sygnalizacja włamania i napadu

Symulacja obecności

Powiadamianie

Funkcja panika

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że oszczędzanie na bezpieczeństwie naszym i naszych najbliższych może przynieść tragiczne i nieodwracalne skutki. Zabezpieczenie przed różnego typu zabezpieczeniami powinno stać się sprawą priorytetową.

System ID sprawi, że poczujesz się naprawdę bezpiecznie w Twoim domu.

Kompleksową ochronę zapewni Ci system przeciwpożarowy, sygnalizacja włamania i napadu, symulacja obecności i powiadamianie, a także funkcja paniki.

Ochrona przeciwpożarowa

Instalując System ID Twój dom zostanie wyposażony w czujniki, które w razie detekcji

dymu zaalarmują o potencjalnym zagrożeniu. Pozwoli Ci to na podjęcie odpowiednich działań nawet wtedy, gdy nikogo nie ma w domu.

Sygnalizacja włamania i napadu

Czujniki wykrywające ruch, zmianę temperatury, czy otwarcie drzwi lub okna spowodują właściwą reakcję na te zdarzenia. Jeśli system alarmowy podłączony jest do stacji monitorowania, służby z firmy ochroniarskiej pojawią się na miejscu zdarzenia w ciągu kilku minut. W zależności od trybu pracy – w ciągu dnia, w nocy, czy podczas Twojej nieobecności w domu – dopasujemy odpowiedni poziom czułości czujników.

Symulacja obecności

Gdy wyjeżdżasz na urlop chciałbyś wypocząć i nie martwić się o Twój dom.

System ID pozwoli Ci czuć się bezpiecznie na wakacjach i cieszyć się wypoczynkiem. Symulacja obecności sprawi, że Twój dom będzie „żył” tak, jakby był zamieszkiwany. Komputer pamięta sceny z ostatnich 7 dni  i będzie je odtwarzał podczas Twojej nieobecności. Przy symulacji wykorzystywane są tylko istotne moduły, np. sterujące roletami czy oświetleniem.

W taki sposób skutecznie odstraszysz potencjalnego złodzieja przy minimalnym koszcie.

Powiadamianie

Nie ma znaczenia czy właśnie jesteś w pracy czy na wakacjach. Zawsze pozostajesz w stałym kontakcie z twoim domem. Kiedy chcesz możesz sprawdzić aktualny stan systemu i zobaczyć czy na pewno włączyłeś alarm wychodząc z domu. O każdej zmianie systemu zostaniesz powiadomiony sms-em.

Funkcja paniki.

Jeżeli w nocy dzieje się coś podejrzanego można szybko włączyć oświetlenie całego domu lub wcześniej dowolnie wybranych obwodów  oświetleniowych biorących udział w tej funkcji i sprawdzić co było powodem zagrożenia

POBIERZ OFERTĘ