System Inteligentnego Domu KNX

Poznaj intuicyjny system automatyki domowej KNX, lub umów się na bezpłatną konsultację projektu

System ID umożliwi Ci sterowanie oświetleniem wewnątrz i na zewnątrz budynku. Włączenie oświetlenia i stopień jego natężenia zależą od wielu czynników – obecności osób, jasności wewnątrz pomieszczenia czy wykrycia ruchu na danym obszarze. Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo domowników oraz mając na uwadze ekonomiczny aspekt, oświetlenie włącza się tam, gdzie przebywa jakaś osoba. Już nie musisz się martwić czy Twoje dziecko budząc się w nocy znajdzie bezpiecznie drogę do toalety. Możesz spać spokojnie. Światła w korytarzu zapalą się automatycznie, gdy czujniki wykryją obecność człowieka. Gdy wieczorem przyjadą odwiedzić Cię Twoi znajomi, oświetlenie przed domem uruchomi się automatycznie podczas ruchu osób na chodniku oraz wjazdu samochodu. Nasz system zapewni Ci większe bezpieczeństwo. Każdy kto pojawi się na terenie Twojego domu zostanie zauważony. Zadbają o to czujki wykrywające ruch i ciepło, które uruchomią oświetlenie lub załączą inne wcześniej zdefiniowane zadania (reakcje).W ten prosty sposób możesz poczuć większy komfort i jednocześnie zaoszczędzić na rachunkach za elektryczność. Instalując System ID dbasz nie tylko o Siebie, lecz również o naszą planetę. Przecież tak ważne jest oszczędzanie cennej energii.

Wjazd, garaż:

Brama otworzy się automatycznie, kiedy zbliży się do niej twój samochód oczywiście możesz też nią sterować z dowolnego miejsca. O zmroku przed wjazdem do garażu zapali się światło.

garaż, brama

Wejście, hol

Jednym z głównych zadań ID jest ograniczenie dostępu do wnętrza domu dla osób niepożądanych, uzyskamy to dzięki systemowi kontroli dostępu, każdy z domowników wyposażony w indywidualną kartę (lub klucz) rozpoznawalny przez ID, dzięki temu system załączy określony scenariusz np. włączy oświetlenie w hall`u, jadalni i załączy Twoją ulubioną muzykę.

Zaplanuj swój inteligentny dom lub mieszkanie

Umów się na bezpłatną konsultację projektu

Czujniki

Czujniki ruchu automatycznie załączą oświetlenie przed wejściem a kamery wyświetlą obraz na monitorze komputera zapisując zdarzenia w rejestratorze systemu monitoringu. W każdej chwili możemy też sprawdzić kto zechciał nas odwiedzić na ekranie video domofonu.

Kuchnia

Zastosowanie ściemniacza zintegrowanego ze sterownikiem żaluzji, który reaguje otwarciem lub zamknięciem żaluzji w zależności od natężenia światła. Gniazdka elektryczne jako niezbędny element wyposażenia elektrycznego każdej kuchni zespolone z systemem to nieograniczone możliwości uruchamiania i wyłączania sprzętu AGD i RTV. Możesz też załączyć pieczeń 1,5 godz. przed powrotem z pracy wysyłając sms.

Łazienka

Zwykle miejsce to nie posiada okien, w związku z tym należy odpowiednio zaaranżować w nim światło. Światło włączy się też samoczynnie, aby nie trzeba było szukać włącznika a zastosowanie lamp ze ściemniaczem rozwiąże problem oślepienia gdy wieczorem zaspany wejdziesz do łazienki.
Pralkę możemy włączyć wysyłając sms, np. 2 godziny przed powrotem do domu.

Wjazd, garaż:

Brama otworzy się automatycznie, kiedy zbliży się do niej twój samochód oczywiście możesz też nią sterować z dowolnego miejsca. O zmroku przed wjazdem do garażu zapali się światło.

Ogród

Kosiarka skosi za Ciebie trawę a czujnik wilgotności załączy zraszacz. Pełna automatyka basenu uchroni cię przed kosztownymi konserwacjami, o zmierzchu, automatycznie załączy się nastrojowe oświetlenie ogrodu.

Steruj czym chcesz

Serie dla pałaców i muzeów

Berker TS

BERKER TS SENSOR w celu określenia dokładności w każdym detalu projektu, którego centralnym przełącznikiem jest prawidłowa analiza szklana. Charakterystyczny wygląd wynika z idealnego profilowania bryły, który ma charakterystyczne zaokrąglone krawędzie. Panel dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i aluminiowej, dodając jeszcze więcej elegancji.

Seria 1930

Klasyka w stylu Bauhaus

Berker Serie 1930 w stylu funkcjonalnego wzornictwa Bauhaus ma w sobie coś szczególnego. Za ponadczasową, klasyczną formą kryją się najnowsze rozwiązania techniczne. Perfekcyjne połączenie dla wszystkich, którzy cenią wyjątkowość.

Dostępne powierzchnie: śnieżnobiała, czarna

Glasserie

Berker Glasserie tworzy niezwykłe połączenie wzornictwa i materiału. Estetyka Bauhaus i przejrzystość szlachetnego szkła dopasowują się perfekcyjnie do Twoich wyobrażeń o stylowym urządzeniu pomieszczenia – zarówno w odnowionych kamienicach jak i nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym.

Dostępne powierzchnie: szkło, szkło/śnieżnobiały, szkło/czarny – w połączeniu z pokrętłem w kolorach: śnieżnobiałym, czarnym lub chrom.

Zaplanuj swój inteligentny dom lub mieszkanie

Umów się na bezpłatną konsultację projektu

POBIERZ OFERTĘ