Inteligentny Dom

Beovision Harmony 97: Kiedy telewizor kosztuje tyle, co samochód

Luksusowa firma Bang & Olufsen niedawno zaprezentowała swój najnowszy telewizor, model Beovision Harmony 97. Cena tego urządzenia jest niemal nieprawdopodobna – aż 59 tysięcy euro, czyli około 270 tysięcy złotych. Za taką samą kwotę można kupić luksusowy samochód, na przykład Teslę Model Y, Jaguara XF czy Audi A5. Można też za nie kupić kawalerkę albo aż dziewięć komputerów Mac Pro. Jednak czy specyfikacja telewizora Beovision Harmony 97 uzasadnia tę astronomiczną cenę? Przyjrzyjmy się, co ma nam do zaoferowania.

Pierwszym zaskoczeniem jest brak rozdzielczości 8K. Telewizor ten wyświetla obraz w rozdzielczości 4K. Nie jest też przezroczysty, jak mogłoby się wydawać. Jednak to, co wpływa na cenę tego modelu, to jego oryginalna konstrukcja. Po naciśnięciu przycisku włączania na pilocie, ekran unosi się zza głośników, które przypominają skrzydła motyla.

Beovision Harmony 97 oferuje również ogromny ekran o przekątnej 97 cali. Jest to panel OLED evo dostarczony przez firmę LG Display. Użytkownicy mogą cieszyć się systemem webOS, HDR w formacie Dolby Vision oraz portami HDMI 2.1, które umożliwiają korzystanie z funkcji takich jak VRR (dynamicznie dostosowywana częstotliwość odświeżania).

Jednak to nie wszystko. Ten telewizor to także potężny system audio. Posiada 450-watowy zestaw głośników, który składa się z 1-calowego przetwornika wysokotonowego, dwóch 2,5-calowych przetworników pełnozakresowych, 4-calowego przetwornika średniotonowego oraz dwóch 4-calowych przetworników niskotonowych. Dodatkowo, podłączając zewnętrzne głośniki, można uzyskać efekt przestrzenny.

Cena tego telewizora jest uzasadniona nie tylko przez jego imponujące parametry techniczne, ale również wysoką jakość wykonania. Wykończenie łączy metal z prawdziwym drewnem dębowym, tworząc elegancką i luksusową całość. Jak mówi zapowiedź na FlatpanelsHD, jest to “elegancka bestia”.

Beovision Harmony

Beovision Harmony 97 jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: Black Anthracite, Natural Aluminium i Gold Tone. Dla osób preferujących mniejsze rozmiary, telewizor ten jest także dostępny w wersjach 65 cali, 77 cali, 83 cali i 88 cali. Jednak trzeba pamiętać, że również one są bardzo drogie w porównaniu do średniej klasy telewizorów OLED LG C3.

Ogłoszenie tego telewizora sprawia, że B&O staje się drugim producentem, który wprowadza na rynek 97-calowy telewizor OLED. Pierwszym był model LG G2 OLED, który pojawił się w ubiegłym roku. Jednak Beovision Harmony wyróżnia się dodatkami, luksusowym wykończeniem i zmotoryzowanymi osłonami głośników. Warto również wspomnieć, że na targach CES 2023 zaprezentowano telewizor LG M3 Wireless OLED o podobnych rozmiarach, jednak jego data premiery nie jest jeszcze znana, a Beovision Harmony będzie można zamówić już w maju 2023 roku.

OLED zdaje się przekraczać swoje dotychczasowe ograniczenia rozmiaru. Pojawienie się coraz większej liczby telewizorów o przekątnej około 100 cali oraz nadchodzące 32-calowe telewizory 4K OLED sugeruje, że ten rodzaj technologii staje się coraz bardziej wszechstronny.

Beovision Harmony głośniki

POBIERZ OFERTĘ